وبلاگ

طراحی سایت با php یا asp.net کدام را انتخاب کنیم؟

asp یا php ?

تفاوت بین php  و asp.net چیست؟

ASP.NET یک چارچوب برنامه وب متن باز است که توسط مایکروسافت ساخته شده است. این چهاچوب اجازه می دهد سایت یا برنامه های وب پویا و سرویس های وب ایجاد کنید. PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است که برای توسعه وب طراحی شده است. از PHP می توان برای مدیریت محتوای پویا ، ردیابی جلسه و نشست ها و ایجاد وب سایت های تجارت الکترونیکی به صورت کارآمد و مفید استفاده کرد.

ASP.NET چیست؟

ASP.NET جدا از اینکه یک پلت فرم توسعه وب است ، یک مدل برنامه نویسی ، یک زیرساخت جامع نرم افزار و سایر خدمات دیگر را نیز برای ساخت یک برنامه وب مستحکم برای رایانه ها و موبایل ها فراهم می کند. این چهارچوب نخستین بار در ژانویه 2002 منتشر شد و جانشین فناوری فعال سرور صفحات (ASP) مایکروسافت است. ASP.NET یک زبان مستقل است ، به این معنی که توسعه دهندگان می توانند از هر زبان پشتیبانی شده دات نت برای ایجاد برنامه های دات نت استفاده کنند.
#C و VB.NET دو زبان رایج برای نوشتن برنامه های تحت وب هستند. VB.NET بطور مستقیم مبتنی بر ویژوال بیسیک است در حالی که #C همراه با چارچوب .NET معرفی شده است. چارچوب ASP.NET پشتیبانی عالی برای HTML ، CSS و JavaScript ارائه می دهد. از آنجا که بر مبنای یا روی Common Language Runtime (CLR) ساخته شده است ، به برنامه نویسان این امکان را می دهد تا با استفاده از هر زبان NET پشتیبانی شده ، کد بنویسند.
ASP.NET برای ایجاد صفحات وب پویا بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این یک روش سبک و سریعتر برای ترکیب کد سرور با HTML را ارائه می دهد. توسعه دهندگان می توانند سایت های زیبا را مطابق با آخرین استانداردهای وب بنویسند. همچنین به افزودن فیلم ، پیوند به سایتهای رسانه های اجتماعی کمک می کند. ASP.NET یک چارچوب محکم است که توسعه دهندگان می توانند هر نوع برنامه یا سایتی که میخواهند را می توانند بنویسند. علاوه بر این ، ما در این چهارچوب می توانیم از هر نوع سبکی برای ایجاد یک برنامه استفاده کنیم.

PHP چیست؟

PHP سفر خود را به عنوان یک پروژه منبع باز کوچک آغاز کرد که سرانجام در طی سالها تحول یافت. تعداد زیادی از پایگاه داده های محبوب وجود دارد که می توانند با کد PHP به طور موثر ادغام شوند. کد آن معمولاً توسط یک مترجم PHP که به عنوان یک ماژول در وب سرور اجرا می شود ، پردازش می شود.
سرور وب نتایج حاصل از کد PHP تفسیر شده و اجرا شده را ترکیب می کند ، که می تواند از هر نوع ، از جمله تصاویر باشد. پی اچ پی در اجرای خود به صورت خط به خط بسیار مناسب است. اجرای آن حتی وقتی به عنوان ماژول آپاچی در سمت یونیکس ساخته شود ، حتی نرم تر نیز عمل می کند. PHP همچنین تعداد قابل توجهی از پروتکل های اصلی مانند POP3 ، IMAP و LDAP را پشتیبانی می کند.
پشتیبانی اضافه شده برای معماری های جاوا و شیء توزیع شده ، توسعه چند لایه را برای اولین بار در اکوسیستم PHP به واقعیت تبدیل می کند. PHP شامل بسیاری از کتابخانه های آزاد و منبع باز در توزیع منبع آن است. این در اصل یک سیستم آگاه اینترنتی است و ماژول های داخلی برای دسترسی به سرورهای FTP و بسیاری از سرورهای پایگاه داده دارد. عملکردهای مختلفی که برای برنامه نویسان C آشنا هستند ، مانند خانواده “stdio” ، هم در ساختارهای استاندارد PHP موجود است.

مقایسه بین php و asp.net در نگاه یک اینفوگرافی :

php یا asp.net ?

One thought on “طراحی سایت با php یا asp.net کدام را انتخاب کنیم؟

  1. PhillipUndog گفت:

    books-top (Family & Personality) Free Ebook – books-top (Science & Math) Free Ebook, books-top (Politics & Social Sciences) Free Ebook

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *