آموزش طراحی سایت

توسعه دهنده وب حرفه ای-چگونه یک توسعه دهنده وب حرفه ای شویم؟

توسعه دهنده وب حرفه ای

به این فکر کنید ، شما می توانید مغز پشت یک وب سایت موفق باشید ، می توانید بهترین تجربه کاربری را برای بیش از 2 میلیارد کاربر ایجاد کنید. همچنین ، وب سایت ها برای ماندن برای دهه های بعدی هر روز دارند بهتر و بهتر می شوند. پس شما هم باید برای یادگیری بیشتر هروز وقت صرف کنید.

نکته جالب که شما می توانید توسعه وب و طراحی سایت را به تنهایی یاد بگیرید. وقتی خواندن این پست را تمام کردید ، دستورالعمل های کاملی برای نحوه تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب ماهر دارید. مراحل توضیح داده شده در اینجا توسط چندین توسعه دهنده وب متخصص در طی سالها قابل دستیابی و اثبات شده است ، می توانید با طی کردن این راه ها و الگو گرفتن از بهترین ها شما هم بهترین شوید.

قبل از شروع مراحل ، مهم است که موارد زیر را درک کنید

چه کسی توسعه دهنده وب یا طراح سایت است؟

براساس فرآیند توسعه وب ، یک توسعه دهنده وب برنامه نویسی است که برنامه های مبتنی بر وب ایجاد می کند تا از طریق اینترنت قابل دسترسی باشد. این وب سایت ها و برنامه ها دارای ویژگی ها و کارکردهای خاصی هستند که طراح سایت می تواند از طریق مهارت های برنامه نویسی خود بسازد.

توسعه وب از 2 بخش عمده تشکیل شده است. به عنوان یک توسعه دهنده وب مشتاق ، می توانید تخصص خود را در هر یک از بخش ها انتخاب کنید.

 • FrontEnd Web Developer مسئول ساخت و طراحی چیدمان ها ، ویژگی ها و ظاهر یک وب سایت است. این نقش همچنین توسعه دهنده سمت مشتری نامیده می شود.
 • BackEnd Web Developer مسئول ساخت سیستم کنترل و مدیریت یک وب سایت است. آنها مسئول ساختن بهترین چارچوبی هستند که اجازه می دهد داده ها به راحتی از سرور وب به مرورگر وب منتقل شود – همانطور که توسط کاربران مشاهده می شود.

صادقانه بگیم ، هیچ کدام بهتر از همدیگر نیستند چرا که هردو مکمل و کامل کننده یک سایت یا یک اپ وب است و هردو نقش مهم دارند ، متخصص بودن در توسعه FrontEnd و BackEnd ، فقط لازم است که چیزهای بیشتری را یاد بگیرید. افرادی که در توسعه وب در هردو یا به عبارتی دیگر جلوی سایت و پشت سایت مهارت دارند ، Full-Stack Developers نامیده می شوند – آنها بسیار قابل احترام و مرفه هستند. تصمیم گیری در مورد مشخصات همانطور که در بخش های آینده می بینید مهم است.

بنابراین ، چگونه می توانیم یک توسعه دهنده وب کامل را تعریف کنیم؟

توسعه دهنده وب ایده آل

برای علاقه مندان به یک حرفه در توسعه وب ، جنبه های بسیاری باید در نظر گرفته شود. اولا ، برای نوشتن کد نیاز به اشتیاق دارید. وب سریع حرکت می کند ، و حرکت عمده با آن بخش بزرگی از کار شما خواهد بود. با گذشت زمان ، باید زبانهای جدید را یاد بگیرید و به ابزارهای جدید دست پیدا کنید.

برای موفقیت در علم کامپیوتر ، مهارت های حل مسئله یک تفکر ضروری و منطقی و منطقی است. صبر و توانایی برای سرد نگه داشتن سر شما نیز دو چیز است که در شغل آینده شما به شما کمک زیادی می کند.

زبانهای برنامه نویسی

بدیهی است ، برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب ، باید به نوشتن کد علاقه مند باشید. زبان برنامه نویسی در هسته یک وب سایت قرار دارد ، هر قسمت وب سایت ها با زبان های مختلفی نوشته خواهد شد.
اگر قبلاً کد ننوشتید ، یادگیری اصول اولیه بسیار آسان است. منابع فوق العاده آنلاین برای یادگیری برنامه نویسی برای مبتدیان وجود دارد – جایی که شما به صورت مرحله به مرحله یاد می گیرید تا یک برنامه نویس بزرگ شوید.
برای اینکه یک توسعه دهنده وب جلوی(Front-end) ایده آل باشید ، باید زبان های زیر و ابزارهای مرتبط را یاد بگیرید:

HTML و CSS

HTML یک زبان برنامه نویسی نیست بلکه یم زبان نشانه گذاری است ، CSS ،نیز زبان برنامه نویسی نیست و کدی برای استایل دادن به صفحات وب است که برای طراحی صفحات وب و رابط های کاربر استفاده می شود. HTML یک زبان نشانه گذاری هایپرتکست است که محتوا و چیدمان صفحه وب را ساختار می دهد و CSS نمایشگر آن را کنترل می کند. این ستون فقرات هر وب سایت است ، بنابراین لازم است برای هر کسی که مایل به کار در زمینه توسعه جلویی است ، یاد بگیرد.

جاوا اسکریپت

JavaScript یک زبان کنترل رویداد است که در مرورگر کاربر اجرا می شود. جاوا اسکریپت به طور گسترده توسط توسعه دهندگان وب استفاده می شود و به ارائه تجربه کاربری عالی به بازدید کنندگان کمک می کند. یادگیری Javascript برای جلوی سایت بسیار مهم است. شما با جاوا اسکریپت میتوانید در صفخات وب جادوگری کنید.

جی کوئری

jQuery یک کتابخانه JavaScript است که به منظور ساده سازی دستکاری درخت DOM HTML طراحی شده است. بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و انتظار می رود که هر نوع طراحی جلویی بتواند از آن استفاده کند. از آنجا که این یک کتابخانه JS است ، پس از اینکه با جاوا اسکریپت استاندارد رفیق شدید ، باید آن را هم یاد بگیرید.

بوت استرپ

Bootstrap یک فریم ورک CSS با منبع باز است ، که پایه ای برای ایجاد وب سایتهای دارای قابلیت پاسخگویی برای موبایل اول فراهم می کند. از زمان ایجاد آن در سال 2011 ، محبوبیت آن هرگز متوقف نشده است. Bootstrap اکنون میلیونها وب سایت را تحت اختیار قرار می دهد. به عنوان محبوب ترین چارچوب CSS ، اجباری است که یاد بگیرید که به راحتی و با HTML و CSS از آن استفاده کنید. این فریم ورک به دست شبکه اجتماعی تویتر معروف ساخته شده که برای رسپانسیو کردن سایت یک گزینه عالی است.

React.js

React یک کتابخانه JavaScript است که برای ایجاد رابط های کاربر و برنامه های تک صفحه ای یا تلفن همراه استفاده می شود. بسیاری از استخدام کنندگان به دنبال افرادی هستند که تجربه قابل توجهی در رابطه با React دارند ، بنابراین برای اطمینان از شغل رویایی خود و تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب ، حتما آن را یاد بگیرید و از مهارت کافی برخوردار باشید.

این زبان های برنامه نویسی مرتباً به روز می شوند ، بنابراین حتما آنها را بر اساس جدیدترین نسخه موجود یاد بگیرید.

به همین روش ، توسعه دهنده وب پشتیبان کامل باید در زبان های برنامه نویسی زیر مهارت داشته باشد:

PHP

PHP یک زبان سمت سرور است که در دهه 1990 ایجاد شده است. این زبان برای استفاده از صفحات وب ، پرکاربردترین زبان بکند یا پشت سایت است. یک توسعه دهنده وب back-end باید مهارت PHP کافی داشته باشد تا بتواند در تجارت حرفه ای شغل پیدا کند.

MySQL

MySQL یک پایگاه داده رایگان و منبع باز است که به طور گسترده برای ذخیره داده های نمایش داده شده در وب سایت ها استفاده می شود. شما باید زبان SQL و همچنین مدیریت پایگاه داده را از طریق SSH و ابزار PHPMyAdmin بیاموزید.

جاوا

جاوا یک زبان عمومی و هدف گرا است که غالباً با PHP رقابت می کند. یادگیری جاوا به دلیل تقاضای بین استخدام کنندگان در زمینه های وب و نرم افزار برای حرفه شما مهم است.

Ruby

روبی یک زبان برنامه نویسی سطح بالا و تفسیر شده است که در ژاپن ایجاد شده است. از PHP یا Java محبوبیت کمتری دارد اما هنوز هم برای ایجاد صفحات وب و برنامه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

node.js

Node.js یک محیط زمان اجرا با منبع آزاد JavaScript است که به توسعه دهندگان امکان می دهد کد JavaScript را در خارج از مرورگر اجرا کنند.این زبان مانند php برای پشت سایت(backend) بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و مهارت های Node.js بسیار مورد استقبال قرار می گیرند. امروزه کارهای بسیار زیادی وجود دارد که Node.js نقش محوری را ایفا می کند.

توجه داشته باشید که برخی از این زبانهای برنامه نویسی همان نقش را ایفا می کنند ، بنابراین نیازی به یادگیری همه آنها ضروری نیست.

اگر قبلاً با برخی از این زبانها آشنا هستید ، می توانید از آنها استفاده کنید ، با این حال برای تازه کارها پیشنهاد می کنم JavaScript ، HTML و CSS ، jQuery و Bootstrap را برای توسعه جلویی و / یا PHP و MySQL یاد بگیرید. توسعه نهایی

هر رمزگذار موفق به دقت مراحل زیر را طی کرده است که من برای شما دنبال کرده ام.
ایناهاش…

7 مرحله برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب حرفه ای

 1. یک تخصص را انتخاب کنید. همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، می توانید توسعه وب FrontEnd یا توسعه BackEnd را انتخاب کرده و تخصص خود را بگیرید. اگر می خواهید یک توسعه دهنده Full Stack باشید ، باید از FrontEnd شروع کنید.
 2. مهارت زبان برنامه نویسی لازم را بدست آورید. هر تخصص توسعه وب زبانهای برنامه نویسی لازم را دارد که شما باید یاد بگیرید. این در بالا گفته شده است.
 3. پروژه های کوچک را در پیش بگیرید و نمونه کار های آنلاین خود را ایجاد کنید. شما باید از کوچک شروع کنید ، پروژه های کوچک را در دست بگیرید ، آنها را تکمیل کنید و به سمت پروژه های بزرگتر حرکت کنید. نیازی به عجله نیست ، وب سایت های بزرگ و پیچیده بر اساس اصولی ساده ساخته شده اند که در این پروژه های کوچک با آنها روبرو شده اید. به محض یادگیری برخی مهارت ها ، پیش بروید و یک صفحه وب ایجاد کنید که شامل کار و تجربه شما باشد. شما همچنین باید از رسانه های اجتماعی استفاده کنید ، زیرا سایت هایی مانند فیس بوک و توییتر نشان می دهد معرفی مهارت های خود را آسان کنید ، سایر افراد را ملاقات می کنید و پروژه هایی را برای کار پیدا می کنید.
 4. در تست و اشکال زدایی بسیار صبور باشید. بعد از اتمام نوشتن آن کدها ، آنها را امتحان کنید. همچنین ، در هنگام اشکال زدایی در کدها ، این کار را با صبر و حوصله انجام دهید تا یاد بگیرید که هنگام اجرای پروژه های بزرگتر ، خطاها را تکرار نکنید.
 5. به یک انجمن برنامه نویسان وب بپیوندید و تعامل برقرار کنید. یک انجمن توسعه دهنده فعال وب برای شما مناسب است. شما می توانید از خطاهای دیگران یاد بگیرید ، درباره کارهای دیگران قضاوت کنید ، از به روزرسانی های مهم و چندین مزیت دیگر مطلع شوید. سایت های رسانه های اجتماعی و موتور جستجوی مورد علاقه شما نیز بسیار مناسب هستند تا با آخرین اخبار به روز باشید.
 6. از وب سایت های دیگر بیاموزید چک کردن وب سایت هایی که به نظر شما جذاب است نیز روش خوبی برای حرفه ای شدن است. می توانید کدهای آنها را در پروژه های خود گنجانید تا به شما در یادگیری سریعتر کمک کند.
 7. تمرین! تمرین!! تمرین!!! پشت هر وب سایت موفق ساعت ها آموزش و تمرین وجود دارد. با تکرار بهتر می شوید.
  یافتن مشاغل توسعه دهنده وب
  از آنجا که تقاضا برای وب سایت ها و برنامه ها زیاد است ، کار زیادی برای توسعه دهنده وب وجود دارد. در اینجا چند نکته به خصوص مبتدیانی که به دنبال شغل هستند ، آمده است:
 • مطمئن شوید که مهارت ها و تجربه خود را به نمایش گذاشتید: اگر شما یک متخصص زبان کد نویسی هستید ، حتماً وبلاگ برنامه نویسی و صفحات رسانه اجتماعی خود را ایجاد کنید تا بتوانید آنچه را که می توانید ایجاد کنید نشان دهید. شما تعجب خواهید کرد که چند نفر می توانند از شما دعوت کنند تا برای آنها کار کنید.
 • از تابلوهای شغلی و سایتهای مستقل استفاده کنید: بسیاری از وب سایتها در ارتباط با مشتریان و توسعه دهندگان تخصص دارند. این مورد در مورد سایت های مستقل مانند UpWork و تابلوهای شغلی متعدد است. لطفا توجه داشته باشید که سایتهای کوچک و مخصوص مهارت ، به طور کلی بهترین فرصت را برای توسعه دهندگان خردسال برای شروع شغل خود ارائه می دهند. به عنوان مثال ، توسعه دهندگان WordPress می توانند به راحتی شغل و پروژه هایی را در jobs.wordpress.net پیدا کنند.
 • از افرادی که می شناسید بپرسید: آیا دوستی دارید که به عنوان نماینده املاک و مستغلات شروع به کار کرده است؟ آیا دایی شما صاحب مشاغل خودش است؟ اگر بله ، احتمال قوی آنها به خدمات توسعه وب احتیاج دارند. آنها را با نرخ رقابتی به آنها پیشنهاد دهید ، بهترین کار خود را انجام دهید و از نتیجه به عنوان راهی برای تحت تأثیر قرار گرفتن استخدام کنندگان و یافتن کار بیشتر استفاده کنید.

آیا برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب ، به یک دانشگاه نیاز دارید؟

در حالی که مدرک لیسانس IT یا علوم کامپیوتر همیشه می تواند کمک کند ، بسیاری از توسعه دهندگان وب خودآموز هستند. ایجاد پروژه های خود یا مشارکت در کد منبع باز می تواند به شما به عنوان یک معلم خوب آموزش دهد.

حقوق توسعه دهنده وب چقدر است؟

طبق گفته CareerExplorer ، متوسط ​​حقوق برای یک توسعه دهنده وب در ایالات متحده حدود 46،522 دلار در سال است. دستمزدها به طور معمول از 38144 دلار شروع می شوند و تا 79116 دلار افزایش می یابند.  در ایران در هر شرکتی متفاوت است . ولی کلا خوبه همه جا حتی در ایران

ویژگی های یک توسعه دهنده وب چیست؟

برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب ، به یک اشتیاق واقعی به اینترنت و تمایل شدید برای یادگیری همیشه چیزهای جدید نیاز دارید. ابزارها و فن آوری های جدید بطور روزانه ظاهر می شوند ، و شما باید مرتباً خود را با آنها به روز نگه دارید.

آیا من همچنین نیاز به یادگیری طراحی گرافیک دارم؟

توسعه وب و طراحی وب مشاغل جداگانه ای هستند ، بنابراین اگر آرزوی شما این است که در علم کامپیوتر مهارت داشته باشید ، نوشتن کد باید محور اصلی شما باشد. گفته می شود ، مهارت های طراحی گرافیک معمولاً یک امتیاز اضافی برای جبهه های جلویی سایت محسوب می شوند. برخی از تیم های کوچک حتی توسعه جلویی و طراحی وب را با هم ترکیب می کنند.

آیا من برای یادگیری توسعه وب خیلی جوان / خیلی پیر هستم؟

پاسخ کوتاه: خیر. مهم نیست ، مهارت سن نیست.

در پایان ، توسعه وب یک مهارت عالی است که هر کسی می تواند داشته باشد. برای تبدیل شدن به یک حرفه ای و شروع یک کار هیجان انگیز ، هیچ مدرک دانشگاهی لازم نیست. همه آنچه لازم است یک ذهن آگاه و پیروی از دستورالعمل های ساده مانند مواردی است که این پست ارائه کرده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *